WEZWIJ OFERTA ASSISTANCE KONTAKT

Najczęściej zadawane pytania

Zamawiasz pomoc drogową lub lawetę po raz pierwszy, lub chcesz wiedzieć więcej? Zapoznaj się z poniższym działem FAQ

1. Postaraj się zepchnąć auto na pobocze, nawet jeśli jest błotniste lub trawiaste. Musisz maksymalnie jak to możliwe zmniejszyć ryzyko że inne auto uderzy w Twój pojazd.

2. Ustaw trójkąt ostrzegawczy w odległości od 100 do 150m za pojazdem, włącz w swoim aucie światła awaryjne, bądź widoczny z daleka, co da szansę innym kierowcom na uniknięcie kolizji z Twoim pojazdem.

3. Przejdź za bariery drogowe lub przejdź głęboko na pobocze drogi, aby uniknąć ewentualnego potrącenia przez nieuważnego kierowcę.

4. Zadzwoń po pomoc drogową.

Powiadomimy Cię o ilości czasu potrzebnego na dojazd naszej lawety podczas rozmowy telefonicznej. Podejmujemy się tylko zleceń, na które możemy zareagować w trybie alarmowym, tj. jeśli możemy wysłać pomoc natychmiast z najbliższej lokalizacji w jakiej posiadamy nasz wóz pomocy drogowej. Zwykle dojazd nie zajmuje nam więcej niż 20 minut do większości miejsc wokół Gdańska, Żukowa, Wejherowa, Tczewa i Kościerzyny

Możemy przetransportować samochody osobowe o masie własnej do 1600kg, przyczepy lekkie (DMC 450kg), motocykle, quady i inne. Poza przewozem pojazdów, świadczymy też usługi transportu gabarytowego o długości do 6m i wadze do 1500kg (np. drewniane belki lub deski)

Nasze auta pomocy drogowej posiadają możliwość podjęcia do 5 osób wraz z bagażem.

Możemy dostarczyć Ciebie i Twój samochód w dowolne miejsce na terenie Polski, do każdego warsztatu, na wybrany parking, lub do hotelu. Jeśli przyjechałeś na na urlop na Kaszuby, możemy np. odwieźć Cię do Twojego miejsca zakwaterowania a Twój samochód do wybranego warsztatu.

Jeśli posiadasz smartfona możesz użyć naszej dedykowanej funkcji "Prześlij lokalizację" Kliknij tutaj. To najszybszy sposób przekazania nam Twoich współrzędnych, wystarczy że klikniesz w przycisk, "Prześlij lokalizację", wpiszesz swój numer telefonu i zatwierdzisz przyciskiem "Wyślij", a natychmiast otrzymamy informację o Twoim położeniu! W przypadku braku pod ręką smartfona zadzwoń do nas i przekaż informację o oznaczeniach na słupkach przy drodze:

Prosimy o zrozumienie że laweta wyrusza do Ciebie zaraz po zakończeniu rozmowy z operatorem, w związku z tym, byłoby nam bardzo miło, gdybyś nie odwoływał raz wezwanej pomocy. Jeśli jednak chcesz to zrobić, napisz sms pod numer +48 515 737 577 o treści: "Odwołuję prośbę o pomoc".

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że znajdujesz się w niekomfortowej sytuacji, wiec jeśli wezwałeś pomoc drogową i otrzymałeś informację że będzie wysłana, na pewno już do Ciebie jedzie. Oczywiście jeśli chciałbyś się upewnić, lub o coś zapytać, dzwoń śmiało: +48 515 737 577

Widząc Twoje auto na poboczu, nasz pracownik pomocy drogowej ocenia czy dobrze zabezpieczyłeś miejsce postoju Twojego samochodu, jeśli widzi jakieś niedociągnięcia, pooprawia je ustawiając dodatkowy trójkąt ostrzegawczy, lub pachołki. W godzinach nocnych dodatkowo oświetlamy czerwonymi lampami błyskowymi miejsce pracy.

Nasze lawety mają wyciągarkę która jest w stanie wydostać auto z pobocza i wciągnąć Twój samochód na najazd naszego wozu. Hak liny wyciągarki zaczepiamy o ucho holownicze które masz zainstalowane na stałe w swoim samochodzie, lub posiadasz schowane w okolicy miejsca przechowywania lewarka / trójkąta ostrzegawczego. Jeśli pozwala Ci na to sytuacja, spróbuj znaleźć ucho holownicze, przyśpieszy to załadunek Twojego auta. Wygląda ono następująco:

Nasze pojazdy pomocy drogowej posiadają miejsca pozwalające na przewiezienie do 5 pasażerów Twojego auta, mogą kontynuować podróż wraz z Waszym pojazdem na naszej lawecie.

Każde zlecenie musimy traktować indywidualnie, na wysokość opłaty ma wpływ wiele czynników takich jak odległość do przejechania, warunki na drodze które mogą wymagać poświęcenia większej ilości czasu na wykonanie pracy czy równoległe zgłoszenia oraz ich tryb. Ostateczną cenę otrzymasz zawsze telefonicznie od naszego operatora i trzymamy się zasady, że nie jest ona zmianiana bez istotnego czynnika który nie został przewidziany. Cena za zwykłe zlecenia rozpoczęte w okolicy miejscowości z której wyruszamy rozpoczynają się od 100-150zł. Zlecenia alarmowe, czyli wymagające natychmiastowej reakcji są droższe niż zaplanowane z wyprzedzeniem transporty aut. Zlecenia nocne zwykle są trochę droższe niż usługi świadczone w godzinach 8.00-20.00. Pamiętaj że szczycimy się najlepszymi cenami w województwie, jeśli otrzymasz lepszą ofertę od naszej i będziesz w stanie przedstawić dowód że otrzymałeś taką ofertę, obniżymy naszą cenę! W kazdym przypadku zapraszamy do negocjacji.

Oferujemy naszym klientom płatności kartami kredytowymi lub debetowymi, płatność BLIKiem, szybkie transfery bankowe, płatności gotówkowe oraz przyjmujemy kryptowaluty. Płatności możesz dokonać przed lub po wykonaniu usługi.